Vanapo

O spoločnosti

História likérky a ovocného liehovaru VANAPO, s.r.o. siaha až do roku 1993, kedy bola založená ako prvá neštátna likérka na Slovensku. V pomerne krátkej dobe spoločnosť získala stabilné miesto na slovenskom trhu. Svoju činnosť orientuje najmä na oblasť výroby liehovín širokého sortimentu studenou cestou. Po dobudovaní ovocného liehovaru sa pozornosť sústredila aj na tradičné pravé poctivé ovocné destiláty z prírodných produktov. Výrobný areál spoločnosti je v krásnej, čistej, priemyslom nepoškvrnenej prírode na severovýchode Slovenska v meste Svidník v blízkosti pamätníka Sovietskej armády, skanzenu a amfiteátra.

Náš tím | vanapo.eu image 6

Spoločnosť VANAPO, s.r.o. Vám ponúka rôznorodý sortiment konzumných a značkových liehovín, likérov a destilátov, z ktorého si určite vyberiete. Pre zaistenie vysokej kvality produktov a spoľahlivých služieb kladieme veľký dôraz na vysokú odbornosť našich zamestnancov.

Prednosťou našich výrobkov je vysoká kvalita, vyvážená chuť, ale predovšetkým výroba produktov bez chemických prímesí. Vyberáme len tie najlepšie suroviny od kvalitnej čistej vody zo Stariny, veľmi jemného liehu, regionálneho ovocia od domácich dodávateľov až po arómy, maceráty a esencie. Na všetky naše výrobky máme príslušné certifikáty podporené chemickými analýzami a degustáciami.

Náš tím | vanapo.eu image 3

V prvých rokoch existencie spoločnosti VANAPO, s.r.o. základ výrobného programu tvorili prevažne konzumné druhy liehovín s dlhoročne budovanou popularitou u slovenských spotrebiteľov. Prvým produktom uvedeným na slovenský trh bol výrobok Vodka AMBASADOR. Naďalej uvádzame na trh aj nové produkty, a to vďaka modernizácii technológií, ale aj skvalitňovaním ich obsahu. Tie boli uvádzané na trh postupne na základe výsledkov marketingových prieskumov trhu. Sortiment tak narástol z pôvodných 12 na 50 druhov tovarov. Naše prieskumy trhu jasne naznačujú, že vysokokvalitné liehoviny v exkluzívnom balení majú na slovenskom trhu perspektívu, preto investujeme nemalé finančné prostriedky do inovačných programov a návrhov nových dizajnov jednotlivých produktov.

V rámci modernizácie technického a technologického procesu sme od svojho vzniku investovali niekoľko sto tisíc eur (výroba liehovín, modernizácia plniacich liniek, rekonštrukcia skladu liehu, ovocná pálenica, výroba malého balenia – špeciálne plnenia a pod.).

Technológie a produkty | vanapo.eu image 3
Tomáš Baľo – hlavný technológ výrobne liehovín

Dosahované výsledky v ostatných rokoch našu spoločnosť radia medzi stabilných producentov v potravinárskom priemysle Slovenskej republiky. Svoje výrobky dodávame do širokej obchodnej siete v rámci celého Slovenska, a to prostredníctvom veľkoobchodov a obchodných reťazcov, ako aj dodávkami priamo maloodberateľom.

Technológie a produkty | vanapo.eu image 1

Scroll to Top
Scroll to Top